fbpx

Ośrodek szkolenia BHP
w Warszawie

Profesjonalne szkolenia i kursy BHP z myślą o bezpieczeństwie Twoich pracowników

Szkolenia BHP Warszawa

Szkolenie wstępne BHP – podstawowe informacje

Szkolenie wstępne BHP - informacje

Jak wygląda szkolenie wstępne BHP?

Szkolenie wstępne BHP składa się z dwóch części:

  • instruktażu ogólnego, który jest przeprowadzany przez specjalistę ds. BHP lub inną osobą posiadającą wiedzę z tego zakresu i może się odbyć poza firmą (np. w Ośrodku Szkolenia BHP w Warszawie)
  • instruktażu stanowiskowego, który musi zostać przeprowadzony w miejscu pracy pracownika, a przeprowadza go przełożony pracownika mający aktualne szkolenie okresowe BHP dla osób kierujących pracownikami

Kiedy należy przeprowadzić szkolenie wstępne BHP?

Szkolenie wstępne z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy musi obyć się w dniu zatrudnienia pracownika. Wynika to konkretnie z art. 237[3] § 1 Kodeksu pracy, który mówi, że nie wolno dopuścić pracownika do pracy, do której wykonywania nie posiada on (…) dostatecznej znajomości przepisów oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

Kto podlega pod szkolenie wstępne BHP?

Szkolenie wstępnemu BHP musi zostać poddany każdy nowo zatrudniony pracownik. Bez znaczenia jest forma zatrudniania pracownika – może to być umowa o pracę, jak również umowa cywilnoprawna (zlecenie i/lub dzieło). Takie szkolenie jest również obowiązkowe dla studentów odbywających praktyki studenckie (praktykantów).

Ile trwa szkolenie wstępne BHP?

Instruktaż ogólny trwa nie krócej niż 3 godziny lekcyjne i jest prowadzony zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy z dn. 27 lipca 2004 r. w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy.
Natomiast instruktaż stanowiskowy powinien trwać nie krócej niż 8 godzin lekcyjnych i jego program również został uregulowany w w/w Rozporządzeniu.

Kto przeprowadza szkolenie wstępne BHP?

Instruktaż ogólny szkolenia wstępnego BHP przeprowadza specjalista ds. BHP (osoba mająca wykształcenie z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy) lub osoba wykonująca zadania służby BHP w zakładzie pracy, która ukończyła odpowiedni kurs.
Instruktaż stanowiskowy BHP przeprowadza przełożony pracownika, który ma ukończone szkolenie okresowe BHP dla pracodawców i osób kierujących pracownikami oraz powinien posiadać wiedzę z zakresu metodyki prowadzenia instruktażu stanowiskowego.

Ile jest ważne szkolenie wstępne BHP?

Szkolenie wstępne BHP jest ważne nie dłużej niż 12 miesięcy dla stanowisk robotniczych i administracyjno-biurowych. Przed upływem roku od daty szkolenia wstępnego należy wysłać pracownika na szkolenie okresowe BHP.
W przypadku osób zatrudnionych na stanowiskach kierowniczych (kierujących pracownikami) szkolenie okresowe BHP musi się odbyć w terminie nie dłuższym niż 6 miesięcy od daty szkolenia wstępnego BHP.

Ile kosztuje szkolenie wstępne BHP?

Szkolenie wstępne BHP kosztuje 70,00 zł od osoby w przypadku skierowania pracownika na szkolenia otwarte w naszej firmie, które odbywają się w każdy wtorek o godzinie 7:00.
W przypadku chęci organizacji szkolenia wstępnego z dojazdem do własnej siedziby należy liczyć się z większymi kosztami – zadzwoń lub napisz po wycenę 22 837 06 95, bhp-ciolka@bhp-ciolka.com.pl

Kiedy odbędzie się najbliższe szkolenie wstępne BHP?

Szkolenia wstępne BHP organizowane są w siedzibie naszej firmy w każdy wtorek o godzinie 7:00 – ul. Ciołka 12, sala 18. Przed przyjściem na szkolenie koniecznie się z nami skontaktuj: 22 837 06 95, bhp-ciolka@bhp-ciolka.com.pl

Komentarze

  1. Praca pracą, a życie życiem. Nie oszczędzałbym na takich szkoleniach, w szczególności jeżeli pracuje się w dużej fabryce. Pracownicy muszą wiedzieć, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w pracy, muszą wiedzieć, po co im gogle, zatyczki do uszu lub obuwie robocze. Wtedy będzie mniej wypadków podczas pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *