fbpx

Ośrodek szkolenia BHP
w Warszawie

Profesjonalne szkolenia i kursy BHP z myślą o bezpieczeństwie Twoich pracowników

Szkolenia BHP Warszawa

Ile trwa szkolenie BHP?

Ile trwa szkolenie BHP

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy w sprawie szkoleń z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy z dn. 24 listopada 2004 r. każda grupa pracowników ma swoje wymagania dotyczące programu, czasu trwania oraz częstotliwości aktualizowania szkoleń z zakresu BHP.

Szkolenie okresowe dla pracowników zatrudnionych na stanowiskach robotniczych oraz pracowników na stanowiskach administracyjno-biurowych trwa 8 godzin dydaktycznych (jedna godzina dydaktyczna to 45 minut). Szkolenie dla robotników jest realizowane w formie instruktażu, natomiast szkolenie dla pracowników adm.-biur. ma formę seminarium.
Szkolenia okresowe BHP trwające 8 godzin dydaktycznych realizuje się w ciągu jednego dnia roboczego. W tym czasie pracownik uczestniczy w ćwiczeniach z zakresu pierwszej pomocy oraz w wykładach z zakresu prawa pracy (dział X Kodeksu pracy). Szkolenie jest zakończone wydaniem zaświadczeń o ukończeniu szkolenia potwierdzających obecność i uczestnictwo w wykładach, a tym samym obecność w pracy pracownika.

Szkolenie okresowe dla pracowników zatrudnionych na stanowiskach kierowniczych (pracodawcy, osoby kierujące pracownikami) oraz pracowników na stanowiskach inżynieryjno-technicznych trwa 16 godzin dydaktycznych (jedna godzina dydaktyczna to 45 minut). Szkolenie jest realizowane w formie kursu.
Kursy okresowe BHP trwające 16 godzin dydaktycznych realizuje się w ciągu dwóch dni roboczych. W tym czasie pracownik uczestniczy w ćwiczeniach z zakresu pierwszej pomocy oraz w wykładach z zakresu prawa pracy (dział X Kodeksu pracy) oraz innych zagadnieniach z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy swojej oraz swoich podwładnych. Szkolenie jest zakończone wydaniem zaświadczeń o ukończeniu szkolenia potwierdzających obecność i uczestnictwo w wykładach, a tym samym obecność w pracy pracownika.

Częstotliwość aktualizacji wiedzy i przeprowadzania szkoleń okresowych dla poszczególnych grup sprawdź w artykule Jak długo jest ważne szkolenie BHP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *