Ośrodek szkolenia BHP
w Warszawie

Profesjonalne szkolenia i kursy BHP z myślą o bezpieczeństwie Twoich pracowników

Szkolenia BHP Warszawa

Emisja głosu dla nauczycieli – szkolenie

Emisja głosu dla nauczycieli warszawa

Nauczyciele, podobnie jak osoby występujące na scenie, są profesjonalnymi użytkownikami narządu głosu. Używają go nawet znacznie częściej niż aktorzy i otrzymują nieskończenie mniejszy (jeśli w ogóle) trening w tym zakresie. Głos nauczyciela musi być doniosły i elastyczny, tak by był w stanie pracować przez cały dzień, tydzień, semestr i rok szkolny. Głos nauczyciela musi być przystosowany do radzenia sobie z różnymi warunkami, takimi jak nauczanie w salach lekcyjnych, laboratoriach, poza szkołą oraz radzenie sobie z niesfornymi dziećmi. Narząd głosu musi być używany w bezpieczny i zdrowy sposób, ale także musi być odpowiednio ustawiony tak, aby zyskać i utrzymać uwagę oraz zachęcić uczniów do nauki.

Dotychczasowymi uczestnikami szkoleń z zakresu emisji głosu w Ośrodku Szkolenia BHP Cierpka były osoby szczególnie narażone na wystąpienie chorób narządu głosu czyli nie tylko nauczyciele, ale też lektorzy czy pracownicy call center.

Zakres szkolenia z emisji głosu

Specjalizujemy się w pracy z personelem szkolnym. Wśród tematów obejmujących warsztaty znajdują się między innymi:

 • wprowadzenie do anatomii narządu głosu,
 • definicja zaburzeń głosu,
 • czynniki sprzyjające zaburzeniom głosu,
 • jak rozgrzewać głos,
 • higiena pracy głosem,
 • co to jest wysokość i ton głosu,
 • jak odpowiednio i kiedy krzyczeć,
 • jak używać swojego głosu w bezpieczny i zdrowy sposób,
 • rozpoznawanie problemów zdrowia narządu głosu,
 • stres w pracy, a zaburzenia głosu,
 • rehabilitacja zawodowych chorób głosu.

Nasze warsztaty obejmują też czas podczas, którego uczestnicy mogą omawiać swoje specyficzne doświadczenia i problemy z naszymi trenerami.

Specyfika szkoleń z emisji głosu

Zawsze dostosowujemy warsztaty emisji głosu dla nauczycieli do konkretnych potrzeb. Szkolenia prowadzone są przez profesjonalną aktorkę oraz doświadczonego logopedę i odbywają się w miejscu wybranym przez klienta. Szkolenie z emisjo głosu zakończone jest wydaniem zaświadczenia o jego ukończeniu.

Szkolenia emisji głosu dla nauczycieli zostały specjalnie zaprojektowane, aby pomóc zarówno nowo jak i doświadczonym nauczycielom w rozpoznawaniu i łagodzeniu wszelkich niepożądanych nawyków związanych z emisją głosu. Wiedza na temat tego, jak osiągnąć i utrzymać silny i zdrowy głos, może być niezbędna dla sukcesu i długowieczności Twojej kariery.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty szkoleń z zakresu emisji głosu. Napisz do nas na bhp-ciolka@bhp-ciolka.com.pl albo zapytaj telefonicznie pod numerem: 22 837 37 82.

  Napisz do nas

  Skontaktuj się z nami, jeśli masz pytania lub chcesz
  dowiedzieć się więcej o naszych szkoleniach.
  Komentarze

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.